Akce

Expertní diskuze

Americko-čínská mocenská válka, brexit nebo nově mnohé reakce na covid-19 potvrzují premisu, s níž Alter Eko pracuje od svého založení: Svět zažívá další historický zlom. Tu jsme do českého kontextu zasadili během Kostelce v roce 2018, následně jsme Kostelec 2019 věnovali vzdělá(vá)ní, které je odpovědí na mnohé výzvy a nástrojem k vytěžení příležitostí, jež přelom dějinných epoch tradičně přináší. Kostelec 2020 se pak zaměří na odolnost coby kvalitu, která napříště rozhodne o vítězích a poražených. V Praze konané exportní semináře zkoumají nejen tímto prizmatem brexit, nový globální obchodní režim a technologickou revoluci.

Technologie

Třetí seminář věnovaný technologiím, inovacím a jejich dopadu na strukturu ekonomiky a na konkurenceschopnost se uskuteční 15. září 2020 od 15.30 v klášteře minoritů (Malá Štupartská 635/6, Praha 1). O své vize i praktické tipy se podělí zakladatel 6D Academy Pavel Kysilka a členka představenstva IBM Česká republika Milena Jabůrková.

 

Vstupné je 1.500 Kč + DPH.
V případě zájmu o účast pište na seminare@altereko.info.

Obchod

Diskuzi o budoucím globálním obchodním režimu se nesly ve znamení nacionalistických řešení koronavirové pandemie, pokračujícího americko-čínského mocenského soupeření a v neposlední řadě technologií coby řešení některých (geo)politikou poháněných problémů. Své názory představili spoluzakladatel mezinárodní politické ekonomie Roger Tooze, generální ředitel EGAP Jan Procházka a vedoucí oddělení Trade Sales v Komerční bance Tomáš Rak.
 

Níže nabízíme výběr nejzajímavějších mediálních výstupů navázaných na seminář: 

  • R Tooze (konzultant): Úspěšné výrobní řetězce zítřka? Odolnost především, říká expert [TRADE News 2/2020, strana 70-71]

  • R Tooze (konzultant) & R Chlupatý (AlterEko.info): Svět obchodu se (z)mění. Covid-19 zapůsobí jako urychlovač [podcast]
     

  • M Kupka (ČSOB): Příprava na další krizi je zásadní, podstatné jsou rezervy a diverzifikace [Investiční web, 15.7.]

Brexit

Na program prvního semináře jsme vzhledem k aktuálnímu dění zařadili vedle plánovaného brexitu také komentář k dopadům pandemie COVID 19 na ekonomiku a byznys. O svůj názor se podělili zakladatelka a hlavní analytička londýnské ADA Economics Raffaella Tenconi, hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek a brexitový koordinátor Svazu průmyslu a dopravy Pavel Fára.

 

Níže nabízíme výběr nejzajímavějších mediálních výstupů navázaných na seminář: 

 

AlterEko 2020
kontakt@altereko.info

© 2020