Altereko white.png

Akce

Expertní diskuze

Americko-čínská mocenská válka, brexit nebo nově mnohé reakce na covid-19 potvrzují premisu, s níž Alter Eko pracuje od svého založení: Svět zažívá další historický zlom. Tu jsme do českého kontextu zasadili během Kostelce v roce 2018, následně jsme Kostelec 2019 věnovali vzdělá(vá)ní, které je odpovědí na mnohé výzvy a nástrojem k vytěžení příležitostí, jež přelom dějinných epoch tradičně přináší. Kostelec 2020 se pak zaměří na odolnost coby kvalitu, která napříště rozhodne o vítězích a poražených. V Praze konané exportní semináře zkoumají nejen tímto prizmatem brexit, nový globální obchodní režim a technologickou revoluci.

Technologie

Třetí seminář věnovaný technologiím, inovacím a jejich dopadu na strukturu ekonomiky a na konkurenceschopnost byl kvůli omezením týkajícím se hromadných akcí zrušen. Náhradní termín zveřejníme (i) na těchto stránkách, až bude možné opět plánovat.

Obchod

Diskuzi o budoucím globálním obchodním režimu se nesly ve znamení nacionalistických řešení koronavirové pandemie, pokračujícího americko-čínského mocenského soupeření a v neposlední řadě technologií coby řešení některých (geo)politikou poháněných problémů. Své názory představili spoluzakladatel mezinárodní politické ekonomie Roger Tooze, generální ředitel EGAP Jan Procházka a vedoucí oddělení Trade Sales v Komerční bance Tomáš Rak.
 

Níže nabízíme výběr nejzajímavějších mediálních výstupů navázaných na seminář: 

Brexit

Na program prvního semináře jsme vzhledem k aktuálnímu dění zařadili vedle plánovaného brexitu také komentář k dopadům pandemie COVID 19 na ekonomiku a byznys. O svůj názor se podělili zakladatelka a hlavní analytička londýnské ADA Economics Raffaella Tenconi, hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek a brexitový koordinátor Svazu průmyslu a dopravy Pavel Fára.

 

Níže nabízíme výběr nejzajímavějších mediálních výstupů navázaných na seminář: